Przewodnik po rodzajach dofinansowania dla firm w UK

Repayments are a percentage of your monthly sales with no interest to pay, just a fixed fee.

 1. Home
 2. /
 3. Funding Options
 4. /
 5. Przewodnik po rodzajach dofinansowania dla firm w UK

Zaliczka biznesowa – Nowa wesja kredytu dla firm w UK

Zaliczka biznesowa, inaczej znana jako kredyt kupiecki lub zaliczka kupiecka, to sprawdzona alternatywa dla tradycyjnych kredytów dla firm. Zaliczka działa na zasadzie porozumienia między przedsiębiorstwami i oferuje szybki dostęp do kapitału w wysokości od 5000 do 500 000 funtów. Jest to stosunkowo nowe rozwiązanie w zakresie finansowania biznesowego, ale popyt na nie znacznie wzrasta wśród brytyjskich małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) – i nie bez powodu.

Dlaczego to rozwiązanie wciąż zyskuje na popularności?

 • Zaliczka biznesowa to najszybszy rodzaj kredytu dla firm
 • Ta pożyczka dla firm nie jest oprocentowana! Zamiast tego, płacisz pożyczkodawcy jednorazową opłatę, a więc już na wstępie wiesz, ile będziesz musiał zwrócić.
 • Spłaty są elastyczne. Kwota, którą spłacasz co miesiąc, jest dostosowana do zarobków Twojej firmy. Zarabiasz mniej – spłacasz mniej.
 • Proces wnioskowania o zaliczkę jest bardzo prosty! Złóż wniosek online i otrzymaj decyzje w przeciągu zaledwie kilku minut.

Jak to działa?

Pożyczkodawca oferuje Ci natychmiastowy dostęp do gotówki, w kwocie aż do 500 000 funtów. Do spłaty kredytu posłużą transakcje wpływające na konto Twojej firmy z płatności kartą płatniczą. Pożyczkodawca połączy się z Twoim terminalem płatniczymi i będzie pobierał mały procent z każdej transakcji bezgotówkowej. Procent, który będzie pobierany na kwotę spłaty, ustalasz z pożyczkodawcą, zanim przystąpisz do kredytu. Kwota spłaty będzie pobierana tylko od transakcji przy użyciu terminala płatniczego – całość z transakcji gotówkowych przechodzi bezpośrednio na Twoje konto.

Kwota, którą możesz pożyczyć, zależy od wysokości przychodów generowanych przez Twoją firmę w transakcjach bezgotówkowych z każdego miesiąca. Aby zakwalifikować się do zaliczki biznesowej, musisz zarabiać średnio minimum 5000 funtów miesięcznie na samych transakcjach bezgotówkowych. Tak więc, jeśli Twoja firma osiąga znaczną kwotę ze sprzedaży na transakcjach kartą płatniczą, a brakuje Ci wolnych środków pieniężnych, zaliczka kupiecka to fantastyczny sposób na zdobycie dodatkowych funduszy, potrzebnych na rozwój Twojej firmy.

Skuteczna alternatywa kredytu dla firm – Sprawdź jak to działa!

This browser does not support the video element.

Jak wygląda proces? Ubieganie się o pożyczkę dla firm w UK w 6 prostych krokach

Zaliczka kupiecka jest świetną alternatywą dla tradycyjnych form kredytu dla firm. Jest przede wszystkim łatwą, szybką i elastyczną opcją na otrzymanie dodatkowych funduszy. Tylko jak ją otrzymać? Oto 6 prostych kroków, które należy wykonać, aby otrzymać dofinansowanie biznesowe w UK.

Krok 1 – Aplikuj online

Wypełnij wniosek online. To krótki i prosty formularz, a zatem jego uzupełnienie nie zajmie Ci dłużej niż minutę. Przy tej wersji kredytu dla firm, niepotrzebne są żadne wizyty w banku ani rozmowa z konsultantem. Masz zatem możliwość ubiegania się o kredyt bez wychodzenia z domu. <a [class]=”visible0 ? ‘show-less read-more’ : ‘show-more read-more'” class=”read-more” on=”tap:AMP.setState({visible0: !visible})”>Read More »

Co musi zawierać Twoja aplikacja?

 • Kwotę, jaką chcesz pożyczyć
 • Twój średni zysk z miesięcznych sprzedaży z wykorzystaniem karty płatniczej
 • Opis Twojego terminala płatniczego
 • Twój wiek – aby ubiegać się o pożyczkę musisz mieć skończone 18 lat « Show Less

Dlaczego my? Z Merchant Cash Express nie będziesz musiał czekać na decyzję – otrzymasz ją w ciągu kilku minut od złożenia wniosku!

Krok 2 – Dostarcz niezbędną dokumentację

Pożyczkodawca może prosić Cię o okazanie dokumentacji, która potwierdzi informacje, zawarte we wniosku. Co może być potrzebne?

 • Dowód na to, że mieszkasz i prowadzisz swój biznes w UK
 • Wyciągi bankowe Twojej firmy z ostatnich 3 do 6 miesięcy
 • Potwierdzenia płatności kartą z ostatnich 3 do 6 miesięcy
hotelarz płaci kartą

Krok 3 – Otrzymaj decyzję

Po przeanalizowaniu wszystkich dokumentów pożyczkodawca przedstawi Ci swoją ofertę. Oferta będzie zawierać 3 ważne informacje:

 • Kwotę pożyczki
 • Kwotę jednorazowej opłaty
 • Procent, który zostanie pobrany z Twoich zysków sprzedaży z wykorzystaniem kart płatniczych

W niektórych przypadkach możesz zostać poproszony o wymienienie swojego terminala na model preferowany przez pożyczkodawcę. Proces zmiany terminala płatniczego jest jednak bardzo prosty i szybki, a więc nie powinno to spowolnić wypłaty gotówki na Twoje konto.

Nasza rada: Zastanawiasz się nad pożyczeniem gotówki? Zanim podejmiesz decyzję i zdecydujesz się na konkretnego kredytodawcę, sprawdź, czy Twój kandydat jest regulowany przez FCA – Brytyjskiego regulatora finansowego. Wejdź na stronę FCAi zobacz, czy wybrana przez Ciebie firma widnieje w bazie internetowej regulatora.

Krok 4 – Sprawdź proponowane warunki umowy

Nie bój się zadawania pytań! Przyjrzyj się warunkom umowy i sprawdź, czy wszystko jest dla Ciebie jasne. Jeśli nie, poproś o wyjaśnienie. Jeśli warunki umowy Ci nie odpowiadają, wycofaj się. Nie ma żadnego przymusu i nie masz obowiązku zgodzić na oferowane warunki, jeśli nie spełniają Twoich oczekiwań. Uważasz, że sugerowane przez pożyczkodawcę warunki są korzystne? Nie pozostaje nic innego jak je zaakceptować! –

uśmiechający się użytkownik zaliczki biznsowej

Krok 5 – Otrzymaj pieniądze

Jak tylko zaakceptujesz umowę, pożyczkodawcą rozpocznie proces przekazania Ci pieniędzy. Przelewu na swoje konto możesz spodziewać się nawet do 48 godzin od zaakceptowania umowy. To wszystko – szybka gotówka dostępna na Twoim koncie praktycznie od zaraz! –

Krok 6 – Zacznij spłatę zaciągniętej pożyczki

Pożyczkodawca połączy się z operatorem Twojego terminala płatniczego i będzie pobierał wcześniej uzgodniony procent od wszystkich przychodów ze sprzedaży przy użyciu karty płatniczej, aż do momentu uregulowania Twojego długu.

W ten sam sposób zostanie pobrana jednorazowa opłata ustalona przez pożyczkodawcę. Opłata z reguły wynosi od 20-40% wartości zaciągniętej pożyczki. Czy to dużo? Całą kwotę pożyczki, większość przedsiębiorstw spłaca w ciągu 4-18 miesięcy. <a [class]=”visible7 ? ‘show-less read-more’ : ‘show-more read-more'” class=”read-more” on=”tap:AMP.setState({visible7: !visible})”>Read More »

Jakie są zalety tego rozwiązania finansowego?

To jak szybko spłacisz swoje zadłużenie zależy od tego, jak wydajny jest Twój biznes. Nie ma z góry ustalonej kwoty, jaką musisz spłacać miesięcznie. Kwota spłaty jest dostosowana do poziomu osiąganych przez Ciebie sprzedaży. Masz kiepski dzień i nie masz za wiele transakcji na koncie? Zostaniesz policzony odpowiednio mniej. Twoja firma ma wyjątkowo dobry okres i bardzo dużo wpływów? Jeszcze lepiej, to znaczy, że w tym okresie będziesz mógł wpłacić więcej na poczet zaciągniętej pożyczki. Ta elastyczność sprawia, że spłata otrzymanej zaliczki nie będzie ciężarem dla Twojej firmy i nie przeszkodzi Ci w codzienny prowadzeniu biznesu.

Tak wygląda proces aplikowania o ten typ kredytu dla firm w UK. Dalej jesteś zainteresowany? Aplikuj teraz i sprawdź, ile możesz pożyczyć! « Show Less

Wady i Zalety Jakie są niedogodności i korzyści związane z zaliczką biznesową?

Zanim zdecydujesz się na jakąkolwiek z form kredytu dla biznesu w UK, zastanów się, jakie są wady i zalety związane z rozważaną przez Ciebie formą finansowania. Dzięki temu możesz mieć pewność, że decyzja, którą podejmujesz, jest świadoma i przemyślana. Aby ułatwić Ci to zadanie, przygotowaliśmy zestawienie wszystkich wad i zalet zaliczek biznesowych.

Jakie są zalety tej alternatywy pożyczki dla firm?

1. Proces aplikacyjny jest bardzo prosty

Cały proces wnioskowania o uzyskanie kredytu dla firmy odbywa się online. Bez osobistego dostarczania dokumentów i bez telefonów! Aby uzyskać pożyczkę biznesową musisz wypełnić tylko jeden krótki formularz dostępny online. Dzięki temu wniosek możesz uzupełnić dosłownie wszędzie – w domu, w pracy lub korzystając ze swojego smartfonu. <a [class]=”visible0 ? ‘show-less read-more’ : ‘show-more read-more'” class=”read-more” on=”tap:AMP.setState({visible0: !visible})”>Read More »

Jest to szczególnie wygodna opcja dla wszystkich zapracowanych przedsiębiorców. Nie musisz zmieniać swojego planu dnia, by udać się na wizytę w banku tracąc przy tym cenny czas. Dzięki wnioskowi online w jeszcze szybszy sposób uzyskasz pieniądze, których potrzebuje Twoja firma. « Show Less

cheerful cash advance using florist owners

2. Zaliczka biznesowa to łatwo dostępna forma kredytu dla firm (nawet przy niskiej ocenie kredytowej!)

Nie musisz mieć wysokiej zdolności kredytowej, aby uzyskać zaliczkę. Twoja zdolność do spłaty zadłużenia jest oceniana na podstawie miesięcznego zysku z transakcji dokonanych kartą kredytową lub debetową. Jeśli miesięcznie, Twoje wpływy z transakcji wykonywanych kartą płatniczą to min. 5000 funtów, nie musisz się martwić o dodatkową ocenę Twojej zdolności kredytowej. Pożyczkodawcy udzielający zaliczek biznesowych są zainteresowani obrotami Twojej firmy, nie Twoimi osobistymi finansami.

Nasza rada: Martwisz się, że wniosek o kredyt dla firmy zostanie odrzucony? Możesz zawsze sprawdzić swoje szanse na otrzymanie pożyczki używając opcji “soft search”. Opcja soft search w żaden sposób nie wpłynie na Twoją ocenę kredytową. Swój credit score i szanse na otrzymanie pożyczki sprawdzisz z Experian

3. Szybki dostęp do pieniędzy

Biorąc zaliczkę biznesową, masz dostęp do kapitału nawet w ciągu 48 godzin od zaakceptowania wniosku! Decyzję o otrzymaniu pożyczki otrzymasz w ciągu kilku minut od złożenia wniosku. Jeśli tylko zgodzisz się na warunki sprecyzowane przez pożyczkodawcę, pieniądze zostaną przelane na Twoje konto. <a [class]=”visible3 ? ‘show-less read-more’ : ‘show-more read-more'” class=”read-more” on=”tap:AMP.setState({visible3: !visible})”>Read More »

Tradycyjna pożyczka na firmę w UK jest przyznawana znacznie dłużej. Rozpatrzenie wniosku może trwać parę dni albo nawet miesiące, a więc nawet jeśli kredyt zostałaby Ci uznany, nie trafiłaby na Twoje kontro tak szybko jak zaliczka biznesowa. « Show Less

4. Ta forma kredytu dla firm jest przystępna

Ten kredyt biznesowy nie zawiera żadnych ukrytych opłat i kosztów. Warunki otrzymania pożyczki są proste – na wstępie wiesz, ile otrzymasz oraz ile będziesz musiał spłacić.

Nie ma również presji spłaty kredytu szybciej, niż na to stać Twój biznes. Kwota, którą spłacasz, jest podporządkowana temu, jakie masz przychody. Jeśli zarabiasz mniej, kwota spłaty w tym okresie będzie odpowiednio mniejsza. Nie musisz zatem stresować się, że Twojej firmy nie będzie stać na spłatę kredytu.

Dlaczego my: Jesteśmy regulowaną firmą, autoryzowaną przez Financial Conduct Authority (FCA). Co więcej, dbamy o bezpieczeństwo wszystkich klientów, zabezpieczając wnioski online używając technologii 256-bitowej enkrypcji danych. Nie ma zatem możliwości, aby Twoje dane trafiły w niepowołane ręce.

5. Zaliczka biznesowa nie wymaga zabezpieczenia

Niepodważalnym plusem udzielanej przez nas pożyczki jest fakt, że jest ona niezabezpieczona. To znaczy, że nie wymagamy od Ciebie żadnej formy zabezpieczania, pod zastaw kredytu. Możesz zatem spokojnie inwestować w swój biznes, nie ryzykując przy tym, że stracisz swoje mienie.

Piekarz przyjmujący płatność kartą

Jakie są wady tego rozwiązania?

1. Warunki umowy mogą mieć wpływ na to, jak prowadzisz własną działalność

Przed przystąpieniem do pożyczki, musisz zaakceptować warunki zaproponowane przez pożyczkodawcę. Te warunki, w niektórych przypadkach, mogą wprowadzić pewne zmiany w sposobie, w jakim prowadzisz swoją firmę. Pożyczkodawca może wymagać od Ciebie, abyś:

 • zmienił swój terminal płatniczy na inny model
 • nie zmieniał lokalizacji swojej firmy i nie zamykał swojej działalności do czasu spłaty kredytu <a [class]=”visible7 ? ‘show-less read-more’ : ‘show-more read-more'” class=”read-more” on=”tap:AMP.setState({visible7: !visible})”>Read More »

Pamiętaj, te wymagania będą obowiązywać tylko tymczasowo. Średni czas spłaty pożyczki trwa od 4 do 18 miesięcy, a zatem nie będziesz zmuszony przestrzegać tych warunków przez długi czas. « Show Less

Uwaga: Odradzamy przekonywanie klientów do płacenia wyłącznie gotówką. Kredytodawca może to zinterpretować jako próbę unikania spłaty długu, a to z kolei może zostać ukarane grzywną.

2. Obowiązujące przepisy nie są tak surowe

Ten rodzaj kredytu dla firm w UK nie jest prawnie uznawany za pożyczkę, a za umowę sprzedaży. W końcu sprzedajesz niewielką część swoich przyszłych transakcji z wykorzystaniem kart płatniczych, w zamian za natychmiastowy zastrzyk gotówki. Z tego powodu zaliczka gotówkowa nie jest chroniona przez te same przepisy, co pożyczka z banku.

Podsumowując

Istnieje kilka sposobów na dofinansowanie Twojego przedsiębiorstwa, jednak większość z nich nie jest tak tania i szybka jak zaliczka biznesowa. Zaliczka kupiecka pozwala Ci na szybkie uzyskanie pieniędzy i spłatę zadłużenia w tempie, dopasowanym do Ciebie. Spłata kredytu jest elastyczna, a warunki otrzymania dofinansowania są przystępne.

Sposób na najlepszą ofertę Jak znaleźć najlepszego pożyczkodawcę?

Masz chwilowe trudności finansowe? A może potrzebujesz gotówki, aby zainwestować ją w dalszy rozwój Twojej firmy? Uzyskanie dofinansowania dla Twojego biznesu będzie dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem, ale jak znaleźć najlepszą ofertę? Mamy dla Ciebie listę 6 trików, które pozwolą Ci na uzyskanie najlepszej okazji.

Biznesmen z terminalem płatniczym

Sprawdź jakie są wymagania kredytodawcy oraz czy je spełniasz

Wymagania mogą być nieco różne, w zależności od tego, kto udziela Ci kredytu. Zanim zatem zdecydujesz się na wybraną ofertę, sprawdź, czy spełniasz wymagania stawiane przez pożyczkodawcę. Podstawowe warunki, które musisz spełniać to:

 • mieć ukończone 18 lat
 • mieć przedsiębiorstwo działające w UK
 • mieć miesięczny wpływ z transakcji wykonywanych kartą płatniczą na poziomie 5000 funtów miesięcznie

Przyjrzyj się firmie, od której planujesz pożyczyć pieniądze

Już o tym wspominaliśmy, jednak to bardzo ważne i ten punkt zasługuje na podkreślenie – Sprawdź, czy pożyczkodawca, którego bierzesz pod uwagę, jest zarejestrowany w FCA. Jeśli firma nie znajduje się w rejestrze regulatora, nie ufaj im. To najprawdopodobniej oszuści! Sprawdzenie rejestru zajmuje tylko 2 minuty, a może zaoszczędzić Ci bardzo wielu kłopotów.

Porada eksperta: Sprawdź opinię o pożyczkodawcy! Warto zobaczyć co do powiedzenia o kredytodawcy mają dawni klienci. Czy byli zadowoleni z usługi? A może wręcz przeciwnie? Zweryfikowanie opinii byłych klientów pozwoli Ci ustalić czy pożyczkodawca, którego bierzesz pod uwagę, jest wiarygodny.

klient płacący kartą

Czy pożyczkodawca rozumie potrzeby Twojego biznesu?

 • Sprawdź, co pożyczkodawca ma Ci do zaoferowania. Główną zaletą zaliczek biznesowych jest to, że są przyznawany w niezwykle szybki sposób. Sprawdź, ile dany pożyczkodawca może Ci pożyczyć oraz jak szybko będziesz mógł uzyskać pieniądze.
 • Czy pożyczkodawca współpracował już z małymi przedsiębiorstwami? Jeśli prowadzisz własny biznes w UK, będziesz chciał wiedzieć, czy pożyczkodawca ma doświadczenie w pomaganiu takim przedsiębiorcom jak ty. Przyjrzyj się stronie internetowej firmy. Jej treść jest skierowana do dużych firm lub małych firm? Start-upów czy firm o ugruntowanej pozycji? Dzięki temu szybko dowiesz się, czy identyfikujesz się z wybranym kredytodawcą.

Czy pożyczkodawca, którego bierzesz pod uwagę, jest uczciwy?

Wiarygodni pożyczkodawcy mają przejrzyste warunki umowy. Taki pożyczkodawca omówi z Tobą wszystko z góry. Jeśli stara się tego uniknąć, bądź ostrożny! Najprawdopodobniej próbuje wywrzeć na Tobie presję i przekonać Cię do podpisania umowy, która nie leży w najlepszym interesie firmy. Nigdy nie czuj się zmuszony do zaakceptowania warunków, z których nie jesteś zadowolony.

Uwaga: Strzeż się kredytodawców, którzy próbują przekonać Cię do pożyczenia więcej, niż potrzebujesz. Sprawdzeni pożyczkodawcy, zaproponują Ci taką kwotę o jaką wnioskowałeś i nie będą przekonywać Cię do pożyczenia większej sumy pieniędzy.

Sprawdź koszty

Bez względu na to, jaką kwotę pożyczasz, każda pożyczka będzie niosła za sobą koszty. Każda firma kredytowa pobiera odpowiednią opłatę za swoje usługi, a więc sprawdź dokładnie, ile ona wynosi.

Zadawaj pytania

Pamiętaj, jeśli masz wątpliwości ci do jakiekolwiek zapisu w umowie – pytaj. Dzięki temu pozbędziesz się wszystkich wątpliwości, a także dowiesz się więcej o całym procesie oraz o tym, na jakich zasadach funkcjonuje pożyczkodawca. Czy jest przyjazny i chętnie odpowiada na Twoje pytania, czy wręcz przeciwnie? Pożyczając pieniądze od danego kredytodawcy, zawierasz z nim relację finansową na najbliższych parę miesięcy, a zatem warto abyście umieli się ze sobą skutecznie porozumieć.

Dlaczego warto wziąć kredyt dla firm z Merchant Cash Express?

 • Jesteśmy regulowaną i autoryzowaną firmą. Znajdziesz nas w rejestrze FCA
 • Jesteśmy szczerzy. Nie kryjemy przed Tobą warunków umowy czy opłat. O wszystkim w jasny sposób informujemy naszych klientów.
 • Jesteśmy przystępni. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, jakie możesz mieć w związku z naszymi usługami.
 • Specjalizujemy się udzielaniu pomocy małym i średnim przedsiębiorcom. Dobrze rozumiemy potrzeby i oczekiwania MŚP. Wiemy zatem czego oczekuje się od nas jako pożyczkodawcy.
 • Z nami otrzymasz bezpłatną wycenę. Nie pobieramy opłaty za przeanalizowanie Twojego wniosku. Nasze wyceny są bezpłatne i bez zobowiązań.

Podejmij decyzję Czy zaliczka biznesowa będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem?

Jest to niedrogi i skuteczny sposób na szybki dostęp do gotówki, ale czy jest to dla ciebie najbardziej odpowiednia opcja finansowania? Jako przedsiębiorca, ciężko pracowałeś, aby uruchomić swój biznes, więc nie chcesz ryzykować wszystkiego, podejmując nietrafioną decyzję finansową. Chcesz mieć pewność, że Twoja decyzja jest właściwa? Przyjrzyj się pytaniom z poniższej sekcji:

Klient płacący kartą

1. Dla kogo to rozwiązanie będzie odpowiednie?

Ten kredyt dla firm to świetne rozwiązanie dla wszystkich małych i średnich przedsiębiorców UK potrzebujących gotówki lub chcących zainwestować w swój biznes. Ten rodzaj dofinansowania biznesu w UK jest świetnym rozwiązaniem szczególnie dla przedsiębiorstw działających sezonowo, które nie miałyby szansy na tradycyjny kredyt.

Porada eksperta: Nie wierz nam na słowo – korzyści z alternatywnych pożyczek w UK są również uznawane przez znaną na całym świecie instytucję finansową Forbes. Zapoznaj się z ich opinią na temat zaliczek gotówkowych tutaj

2. Na jaki okres chcesz pożyczyć pieniądze?

Zaliczka biznesowa nie powinna być traktowana jako długoterminowe rozwiązanie finansowe. Ma ona na celu zapewnienie krótkoterminowej ulgi finansowej. Jeśli używana w ten sposób, może być niezwykle użyteczna.

Jeśli jednak Twoja firma potrzebuje stałej pomocy przy finansowaniu, prawdopodobnie nie jest to najlepsza opcja. Na przykład zaliczka może skutecznie pokryć krótkoterminowe spadki w wydajności Twojej firmy, ale nie pomoże ci ona w ciągły sposób pokrywać miesięcznych kosztów najmu lokalu.

3. Na jaki cel potrzebujesz pożyczki?

Zanim skorzystasz z jakiekolwiek opcji finansowania, zastanów się, na co tak naprawdę potrzebujesz pieniędzy. Kredyt dla firmy będzie efektywny, jeśli używasz go w celu rozwoju biznesu. Dobre powody, aby wziąć kredyt na firmę to: <a [class]=”visible3 ? ‘show-less read-more’ : ‘show-more read-more'” class=”read-more” on=”tap:AMP.setState({visible3: !visible})”>Read More »

 • Rozwój firmy
 • Dodatkowe wydatki na reklamę i marketing
 • Remonty i wykończenia
 • Jednorazowe rachunki
 • Załatanie dziury w budżecie firmy
 • Kupowanie nowych zapasów
 • Modernizacja i naprawa starego sprzętu « Show Less

Rada eksperta: Jeśli Twoja firma ma problemy finansowe wynikające z trudności w spłacie długów, warto, abyś skorzystał z porady doradcy finansowego. Tu znajdziesz więcej informacji o tym, jak skutecznie zarządzać swoim zadłużeniem.

4. Czy stać cię na spłatę pożyczki biznesowej?

Po pierwsze, pamiętaj, że ten typ kredytu biznesowego ma być łatwy w spłacie i elastyczny. Spłaty z tytułu zaliczek gotówkowych są celowo skonstruowane tak, abyś był w stanie spokojnie spłacić swoje raty. Jeśli Twoje średnie miesięczne przychody transakcji kartą kredytową wynoszą 5000 funtów, będziesz w stanie spłacić zaliczkę wygodnie.

Jak dokonywane są spłaty?

W większości przypadków pożyczkodawca będzie współpracować bezpośrednio z dostawcą terminala, aby spłaty były jak najprostsze i bezproblemowe. Usługodawca karty rutynowo wstrzymuje wstępnie ustalony procent od łącznej wartości sprzedaży karty i przekazuje ją pożyczkodawcy. W ten sposób nie będziesz mieć problemu ze skonfigurowaniem polecenia zapłaty.

Najlepszym sposobem, aby o tym pomyśleć, jest jak podatek dochodowy – odliczenia są dokonywane automatycznie przez stronę trzecią przed otrzymaniem przychodu. Mniej czasu poświęcasz na martwienie się o spłaty i masz więcej czasu na skoncentrowanie się na swojej firmie.

Kredyt, karta kredytowa czy zaliczka biznesowa? Kredyt na firmę, zaliczka biznesowa czy karta kredytowa – którą formę kredytu na firmę w UK wybrać?

Zaliczki kupieckie są bardzo nowym i jeszcze mało znaną alternatywą dla kredytów biznesowych w UK. Popularniejszymi rozwiązaniami finansowymi są kredyty na firmę lub karty kredytowe. Ale czy słusznie? Czy zaliczka biznesowa jest lepszą opcją niż tradycyjne rozwiązania finansowe? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy zestawienie tych dwóch sposobów finansowania firm, tak abyś mógł sam zdecydować, które rozwiązanie będzie najkorzystniejsze dla Twojego przedsiębiorstwa. Przekonaj się sam!

Sprawdź nasze porównanie

| Rodzaj dofinansowania w UK | Zaliczka Biznesowa | Kredyt dla firm | Karta Kredytowa | | ————– | ———————- | ———- | | ———- | | Il możesz pożyczyć? | 5000 – 500 000 funtów | 5000 – 500 000 funtów | Do 25 000 funtów (w zależności od Twojego banku) | | Jakie są opłaty? | Jednorazowa opłata 20-40% pożyczonej kwoty | Oprocentowanie pomiędzy 3.83% i 4.56% | Wysoka opłata za brak spłaty w terminie oraz za użytkowanie karty | | Ile trzeba czekać na zatwierdzenie pożyczki? | Wnioski są rozpatrywane i wstępnie przyznawane online w ciągu kilku minut | Na rozpatrzenie decyzji często trzeba czekać parę tygodni, a nawet miesięcy | Na rozpatrzenie decyzji często trzeba czekać parę tygodni, a nawet miesięcy | | Kiedy będziesz miał dostęp do pieniędzy? | Pieniądze zostaną zdeponowane na Twoje konto w ciągu 7 dni roboczych | To zależy od tego, jak szybko Twój wniosek zostanie rozpatrzony, jednak przeciętnie jest to kilka tygodni | To zależy od tego, jak szybko Twój wniosek zostanie rozpatrzony, jednak przeciętnie jest to kilka tygodni | | Czy możesz ubiegać się o tę formę finansowania ze słabą oceną kredytową? | Tak | Nie | Nie | Czy raty są stałe i niezmienne? | Nie, spłata długu jest elastyczna. Dług spłacany jest poprzez pobieranie niskiego procentu z transakcji wykonanych kartą kredytową. | Tak, bank pobiera stałą miesięczną opłatę, aby pokryć dług. Spłata długu nie uwzględnia tego jak w danym momencie działa Twój biznes. | W zależności od tego, ile wydałeś w danym miesiącu, tyle musisz zwrócić Spłata długu nie uwzględnia tego jak w danym momencie działa Twój biznes i raty są nieelastyczne. | | Czy potrzebne jest zabezpieczenie? | Nie, zabezpieczanie nie jest wymagane | W przypadku małych biznesów zabezpieczenie pożyczki jest dosyć częstym wymogiem | Nie, zabezpieczanie nie jest wymagane |

klient wpisuje pin w terminalu

Kredyt na firmę w UK

Kredyt dla firm jest najpopularniejszą formą dofinansowania biznesu w UK. Kredyt dla firm umożliwi Ci na pożyczenie do 100 000 funtów, jednak bardzo często wymagają od Ciebie odpowiedniego depozytu. Kredyt na firmę spłacany jest w małych i stałych ratach, przez co czas spłaty kredytu może trwać nawet ok. 20 lat.

Zalety:

 • Możesz pożyczyć duże kwoty. Kredyt dla firm umożliwia Ci na pożyczenie nawet od 100 000 funtów na dowolny cel biznesowy
 • Małe raty rozłożone w czasie. Kredyt na firmę jest dobrym rozwiązaniem, jeśli zależy Ci na rozłożeniu kredytu w czasie i płacenie małych rat

Wady

 • Wnioskowanie o kredyt w banku jest bardziej skomplikowane i trwa znacznie dłużej. Ubieganie się o pożyczke na firmę w banku zazwyczaj wiąże się ze spotkaniami z konsultantem i wypełnianiem uciążliwej papierkowej roboty. To sprawia, że proces aplikacyjny trwa dłużej, a to z kolei opóźni czas, w jakim będziesz mógł otrzymać pieniądze. <a [class]=”visible2 ? ‘show-less read-more’ : ‘show-more read-more'” class=”read-more” on=”tap:AMP.setState({visible2: !visible})”>Read More »
 • Otrzymanie pożyczki w banku jest trudne. Banki mają dosyć wysokie wymagania, jeśli chodzi o przyznawanie pożyczki firmom w UK. Musisz mieć bardzo dobry credit score oraz mienie, które możesz użyć jako zabezpieczenie kredytu.
 • Kredyty bankowe, nie są tak opłacalne, jakby się to mogło wydawać na pierwszy rzut oka. Spłaty obejmują dłuższe okresy (do 25 lat), więc miesięczne raty są zwykle niewielkie, a stopy procentowe mogą być niskie w porównaniu z innymi instytucjami kredytowymi (4,56%). Brzmi świetnie, prawda? A jednak! Nie daj się zwieść! Płacenie niewielkich kwot w dłuższym okresie zawsze będzie oznaczać, że zapłacisz więcej odsetek ogólnie, a więc długoterminowo, oferta nie jest taka korzystna jak się wydaję. « Show Less

Karta kredytowa:

Biznesowa karta kredytowa nie daje Ci dostępu do gotówki, ale daje Ci dostęp do pieniędzy na karcie do pewnego nieprzekraczalnego limitu (25 000 funtów maks.) Jest to tzw. kredyt odnawialny, który może być przydatny dla firm, które nie mają jednoznacznego kosztu do pokrycia.

Zalety:

 • Masz dostęp do promocji. Niektóre karty kredytowe dają Ci dostęp do różnego rodzaju ofert oraz promocji, które mogą okazać się użyteczne dla Twojego biznesu. Np. ubezpieczenie oraz bezpłatna dostawa.
 • Masz stały dostęp do kapitał. Dzięki temu, karta kredytowa jest skutecznym sposobem finansowania regularnych płatności i bieżących wydatków
 • Karty kredytowe mają okres bez odsetkowy. Okres ten trwa około 50 dni – jeśli spłacasz swój dług w czasie trwania tego okresu, bank nie nalicza żadnych opłat

Uwaga: Banki nakładają bardzo wysokie kary na osoby, które mają problem ze spłatą długu na czas. Niektórzy przedsiębiorcy mogą mieć problem z systematyczną spłatą pożyczki i zaciągają kolejne długi, aby nadążyć ze spłatą kredytu.

Wady:

 • Karty kredytowe są trudno dostępne. Jeśli nie masz odpowiedniej oceny kredytowej, otrzymanie karty kredytowej jest prawie niemożliwe. <a [class]=”visible5 ? ‘show-less read-more’ : ‘show-more read-more'” class=”read-more” on=”tap:AMP.setState({visible5: !visible})”>Read More »
 • Spłata karty kredytowej może być droga. Jeśli spóźnisz się ze spłatą i nie zdążysz uregulować długu w trakcie okresu bez odsetkowego, od Twojego długu będą naliczane bardzo wysokie odsetki. Jeśli jesteś przedstawiciele MŚP, wiesz, że każdy biznes ma swój lepszy i gorszy okres. Czy będziesz w stanie, nawet w tym słabszym okresie spłacić swój dług na czas?
 • Karta kredytowa jest obarczona opłatą roczna za użytkowanie. Niektóre banki bardzo słono liczą sobie za samą możliwość użytkowania karty kredytowej i często nie informują o tym klientów zanim Ci podpiszą umowę. Jeśli zastanawiasz się nad wzięciem karty kredytowej sprawdź, ile dokładnie wynosi opłata za użytkowanie karty. « Show Less
baristka przjmująca płatność kartą

Zaliczka biznesowa

Zaliczka biznesowa jest coraz popularniejszą formą dofinansowania dla mniejszych i średnich przedsiębiorstw. Dlaczego? Zaliczka jest łatwo dostępną metodą dofinansowania, która zapewnia szybki dostęp do gotówki oraz spłatę długu w sposób elastyczny. Dzięki zaliczce kupieckiej możesz uzyskać dostęp do kwoty od 5000 do 500 000 funtów w ciągu 7 dni biznesowych. Dług spłacasz, wykorzystując do tego mały procent z transakcji bezdotykowych, aż do całkowitego uregulowania należności.

Zalety

 • Wnioskowanie o dofinansowanie jest szybkie i łatwe. Jedyne co musisz zrobić, to uzupełnić krótki i prosty wniosek online. Bez spotkań, uzupełniania dokumentów i niepotrzebnego zamieszania.
 • Nie ma wymagających kryteriów. Wystarczy, że Twoje miesięczne wypływy z transakcji kartą płatniczą to 5000 funtów miesięcznie. Co więcej, nie musisz się martwić, że Twój credit score będzie brany pod uwagę przy analizowaniu Twoich szans na otrzymanie pożyczki na firmę w UK. Pożyczkodawca nie będzie analizował Twoich osobistych finansów.
 • Szybki dostęp do gotówki. W przypadku tej form kredytu przekazanie gotówki następuje najpóźniej w ciągu 7 dni roboczych. To rozwiązanie, będzie zatem najlepsze dla wszystkich przedsiębiorców, potrzebujących szybkiego dostępu do gotówki.
 • Spłata zaliczki biznesowej jest elastyczna i łatwa. Przy tej formie pożyczki dla firm nie ma ustalonego terminu spłaty. Nie jest to coś, o czym musisz pamiętać każdego miesiąca. Wręcz przeciwnie, Twój dług „spłaca się sam” pobierając mały procent z transakcji wykonywanych kartą płatniczą. Zaliczki biznesowe mają też znacznie krótszy termin spłaty – większość pożyczających jest w stanie spłacić dług w ciągu 4-18 miesięcy. To znaczy, że pożyczkę spłacisz znacznie szybciej niż kredyt w banku
 • Bak opłat za opóźnienie w spłacie. Nie ma terminu, w którym musisz spłacić swój kredyt. Opłaty pobierane są bezpośrednio z Twoich transakcji, a zatem spłacasz kredyt w tempie, w jakim rozwija się Twój biznes.

Wady:

 • Termin spłaty całego długu jest nieznany. Zaliczkę biznesową bierzesz w pewnym sensie na czas nieokreślony. Pieniądze pobierane są z Twoich bieżących transakcji i to od ich liczby zależy, jak szybko uregulujesz swój dług. Jeśli transakcji w danym miesiącu będzie mniej, spowolni to proces spłaty Twojego kredytu <a [class]=”visible7 ? ‘show-less read-more’ : ‘show-more read-more'” class=”read-more” on=”tap:AMP.setState({visible7: !visible})”>Read More »
 • Zaliczka biznesowa jest dosyć droga. Ten rodzaj dofinansowania biznesu w UK, jest niezabezpieczony, a pieniądze są przekazywane na Twoje konto, praktycznie od razu po zaakceptowaniu wniosku. W zamian za to kredytodawca pobiera dosyć wysoką opłatę, a więc kredyt jest dosyć kosztowny. Nie mniej jednak czas spłaty kredytu jest bardziej elastyczny i mniej rygorystyczny niż w przypadku innych form finansowania.
 • Musisz posiadać terminal płatniczy. Aby zakwalifikować się do tego rodzaju pożyczki, Twój biznes musi mieć swój terminal płatniczy i generować odpowiednie przychody na transakcjach bezgotówkowych. « Show Less

FAQs

Apply for a Merchant Cash Advance today

Once approved, you can receive the funding within as little as 24 hours.

Will You Qualify for a Merchant Cash Advance?

To determine if you qualify, answer ‘YES’ to the following questions:

Is your business 6 months old?

Your business must have operated for 6 months minimum.

Do your monthly card sales total £1,000 or more per month?

Typically, your business needs to generate £1,000 in debit card or credit card sales per month.

Are you a UK resident?

You must be a UK citizen and over the age of 18 to apply. This requires you to provide identification (a passport, or an original birth certificate, for instance) that proves your citizenship.

Are you a limited company?

You must be an active director of a limited company to be eligible for a merchant cash advance.

Making An Application:

 • Total Your Monthly Card Receipts

  The first thing you need to do is calculate your average monthly card sales total.

 • Decide How Much You Want to Borrow

  Carefully consider your business’ needs to decide how much money you would like to borrow.

 • Get Pre-approved

  Simply complete and submit our online application form – it takes less than two minutes.

 • Decide Your Repayment Terms

  Repayments are a percentage of your monthly card sales. You decide what percentage of your revenue to repay each month.

 • Receive Your Money

  Once approved, you can expect to access the funding your business needs in as little as 24 hours.

Apply for a Merchant Cash Advance today

Once approved, you can receive the funding within as little as 24 hours.

Terms & Conditions

1. Terms of website use

1.1. This page (together with the documents referred to on it) represents the Terms and Conditions of Use (“Terms of Use”) on which you may make use of our website www.merchantcashexpress.co.uk (the “Sites”) which is owned, operated, licensed, and controlled by Munee Services Ltd, Registered in England and Wales (Company number: 13401622), Registered Office: 71-75 Shelton Street, London, Greater London, United Kingdom, WC2H 9JQ, licensed by the Information Commissioners Office under Registration number: ZB190167) (referred to herein as the “Company”, “we”, “us” and “our”). The term “You” refers to the users and viewers of our Sites.

1.2. Please read these Terms of Use carefully before using our Sites.

1.3. By using our Sites, you indicate that you accept these Terms of Use and that you agree to be bound by them. If you do not agree to these Terms of Use, please do not use our Sites.

2. Information about us

2.1. The Company is registered in England and Wales with company number 13401622 and its registered office is at 71-75 Shelton Street, London, Greater London, United Kingdom, WC2H 9JQ

2.2. The Company is a service business carrying out the business of credit brokerage in the United Kingdom. The Company does not make loans or credit decisions.

2.3. We are regulated by the Financial Conduct Authority and entered on the Financial Services Register under interim permissions number: 123456

2.4. We are registered with the Information Commissioner’s Office in compliance with the Data Protection Act of 1998 and the Data Protecion act of 2018. Our registration number is ZB190167.

3. Services

3.1. The Company’s services include, but are not limited to, advertising other companies’ credit offerings and effecting introductions between potential borrowers and lenders or other credit brokers in respect of secured and unsecured loans (the “Services”). In order to request a consumer credit loan from a selection of lenders, the Company invites you to complete an Application Form and transmits this completed Application Form to lenders and/or third parties (the “Advertising Partners”).

3.2. The Company does not guarantee that completing an Application Form will result in you receiving a loan offer. Your request is not an application for credit from a specific lender or lenders but an expression of your interest in such products. Individual lenders may require you to complete their own application process and are solely responsible for deciding whether and on what terms to lend to you. Any examples of loan terms on our website are for illustrative purposes only.

3.3. The Company does not charge you any fees for the provision of the Services. If we provide services other than the Services we shall be entitled to charge a fee for those services. The Company will generally receive a brokerage fee from its Advertising Partners for the provision of the Services.

3.4. The Company is not a party to any contract made between you and the Advertising Partners for loans. All rights and obligations under the terms of the contract for a loan are solely between you and the relevant lender.

4. Credit checks on completion of an application form

4.1. By completing the Application Form you authorise the Company to transmit your Application Form to our Advertising Partners.

4.2. By submitting an Application Form you authorise our Advertising Partners to take all such steps as are deemed necessary to independently verify any and all information contained in your Application Form and check your credit worthiness. You understand that these checks may include contacting Credit Reference Agencies (CRAs), fraud and money laundering preventing agencies and the electoral register as well as providing them with information about you.

4.3. By submitting the Application Form you acknowledge that we will acquire and transfer your personal data to our Advertising Partners for the provision of the Services and you consent to our acquisition, control and processing/transfer of your personal data in accordance with the terms of our Privacy Policy (see also section 8 below ‘Privacy’).

4.4. We do not act on behalf of the Advertising Partners or represent them.

5. Accessing our site

5.1. Access to our Sites is permitted on a temporary basis, and we reserve the right to withdraw or amend the service we provide on our Sites without notice (see below). We will not be liable if for any reason our Sites is unavailable at any time or for any period.

5.2. From time to time, we may restrict access to some parts of our Sites, or the entirety of our Sites, to users who have registered with us.

5.3. If you choose, or you are provided with, a user identification code, password or any other piece of information as part of our security procedures, you must treat such information as confidential, and you must not disclose it to any third party. We have the right to disable any user identification code or password, whether chosen by you or allocated by us, at any time, if in our opinion you have failed to comply with any of the provisions of these Terms of Use.

5.4. You are responsible for making all arrangements necessary for you to have access to our Sites. You are also responsible for ensuring that all persons who access our Sites through your internet connection are aware of these terms, and that they comply with them.

6. Intellectual Property

6.1. Our Sites, the content, any materials downloaded, and all intellectual property pertaining to or contained on our Sites (including but not limited to copyrights, patents, database rights, graphics, designs, text, logos, trade dress, trademarks and service marks, (collectively “the Content”) are owned by the Company or other third parties and all rights, title and interest therein shall remain the property of the Company and/or such third parties. All Content is protected by copyright, patent and trademark laws, and various other intellectual property rights and unfair competition laws.

6.2. Logos, trademarks, images, etc. are the property of the Company unless otherwise noted and may not be copied, used, linked, disseminated, etc. without the Company’s prior express written approval. Requests for approval should be directed to [email protected] or Dojono Limited, 71-75 Shelton Street, London, Greater London, United Kingdom, WC2H 9JQ

6.3. You are authorised solely to view and retain a copy of the pages of our Sites for your own personal, non-commercial use. You may also view and make copies of relevant documents, pages, images or other materials on our Sites for the purpose of transacting business with the Company.

6.4. You agree that you will not duplicate, publish, modify, create derivative works from, participate in the transfer of, post on the World Wide Web, or in any way distribute or exploit our Sites, or any portion of our Sites for any public or commercial use without the express written consent of the Company.

6.5. Additionally, you agree that you will not (i) remove or alter any author, trademark or other proprietary notice or legend displayed on our Sites (or printed pages produced from our Sites); and (ii) make any other modifications to any documents obtained from our Sites other than in connection with completing information required to transact business with the Company.

7. Site Security

7.1. You must not misuse our Sites by knowingly introducing viruses, trojans, worms, logic bombs or other material which is malicious or technologically harmful. You must not attempt to gain unauthorised access to our Sites, the server on which our Sites is stored or any server, computer or database connected to our Sites. You must not attack our Sites via a denial-of-service attack or a distributed denial-of service attack.

7.2. By breaching this provision, you would commit a criminal offence under the Computer Misuse Act 1990. We will report any such breach to the relevant law enforcement authorities and we will co-operate with those authorities by disclosing your identity to them. In the event of such a breach, your right to use our Sites will cease immediately.

7.3. We will not be liable for any loss or damage caused by a distributed denial-of-service attack, viruses or other technologically harmful material that may infect your computer equipment, computer programs, data or other proprietary material due to your use of our Sites or to your downloading of any material posted on it, or on any website linked to it.

8. Privacy

8.1. The Company ‘s Privacy Policy applies to use of our Sites, and its terms are made a part of these Terms of Use by this reference.

8.2. Any personal data we process about you will be processed in accordance with our Privacy Policy and by using our Sites to transmit personal data you consent to such processing and you warrant that information provided by you is accurate. Please note that we may transfer your personal data to lenders outside of the European Economic Area, subject to us always meeting the legal requires for such transfer as set out in the Eighth Data Protection Principle of the Data Protection Act 1998.

8.3. Additionally, by using our Sites, you acknowledge and agree that Internet transmissions are never completely private or secure. You understand that any message or information you send to our Sites may be read or intercepted by others, notwithstanding the Company’s efforts to protect such transmissions.

8.4. Please contact us at [email protected] or Dojono Limited, 71-75 Shelton Street, London, Greater London, United Kingdom, WC2H 9JQ if you want to receive details of the relevant credit reference or fraud prevention agencies

9. Disclaimers

9.1. The Company does not promise that our Sites or any content, document or feature of our Sites will be error-free or uninterrupted, or that any defects will be corrected or that your use of our Sites will provide specific results.

9.2. The material on our Sites could include technical inaccuracies or typographical errors. Our Sites and their content are delivered on an “as-is” and “as-available” basis. All information provided on our Sites is subject to change without notice. The Company cannot ensure that any files, documents or other data you download from our Sites will be free of viruses or contamination or destructive features.

9.3. The Company disclaims all warranties, express or implied, including any warranties of accuracy, non-infringement, merchantability and fitness for a particular purpose.

9.4. The Company does not guarantee that submission of an Application Form will result in you receiving an offer of a loan.

9.5. The Company disclaims any and all liability for the acts, omissions and conduct of any third parties in connection with or related to your use of our Sites. You assume total responsibility for your use of our Sites and any linked sites.

10. Our Liability

10.1. The material displayed on our Sites is provided without any guarantees, conditions or warranties as to its accuracy. To the extent permitted by law, we, other members of our group of companies and third parties connected to us hereby expressly exclude:

10.1.1. all conditions, warranties and other terms which might otherwise be implied by statute, common law or the law of equity; and

10.1.2. any liability for any direct, indirect or consequential loss or damage incurred by any user in connection with our Sites or in connection with the use, inability to use, or results of the use of our Sites, any websites linked to it and any materials posted on it, including:

(i) loss of income or revenue;

(ii) loss of business;

(iii) loss of profits or contracts;

(iv) loss of anticipated savings;

(v) loss of data;

(vi) loss of goodwill;

(vii) wasted management or office time; and

(viii) whether caused by tort (including negligence), breach of contract or otherwise, even if foreseeable, provided that this condition shall not prevent claims for loss of or damage to your tangible property or any other claims for direct financial loss that are not excluded by any of the categories set out above.

10.2. This does not affect our liability for death or personal injury arising from our negligence, nor our liability for fraudulent misrepresentation or misrepresentation as to a fundamental matter, nor any other liability which cannot be excluded or limited under applicable law.

11. Indemnity

11.1. By using our Sites, you agree to defend, indemnify, and hold harmless the Company from and against any and all losses, claims, damages, costs and expenses (including reasonable legal and accounting fees) that the Company may become obligated to pay arising or resulting from your use of our Sites, the Content, or your breach of these Terms of Use. The Company reserves the right to assume or participate, at your expense, in the investigation, settlement and defence of any such action or claim.

12. Linking to and from our sites

12.1. Our Sites may contain links to sites maintained by third parties. The Company is not responsible for the content or privacy policies of those sites, and the existence of such links should not be considered an endorsement or recommendation of those sites or of any product or service offered on those sites or of any party that is associated with those sites.

12.2. Please note that other websites and web pages linked to our Sites may be governed by separate terms and conditions, including privacy policies. Please refer to the applicable terms and conditions, including privacy policies of those websites and webpages when visiting them.

12.3. You may link to our home page, provided you do so in a way that is fair and legal and does not damage our reputation or take advantage of it, but you must not establish a link in such a way as to suggest any form of association, approval or endorsement on our part where none exists.

12.4. You must not establish a link from any website that is not owned by you.

12.5. We reserve the right to withdraw this permission without notice. Our Sites must not be framed on any other site, nor may you create a link to any part of our Sites other than the home page.

12.6. If you wish to make any use of material on our Sites other than that set out above, please address your request [email protected] or Dojono Limited, 71-75 Shelton Street, London, Greater London, United Kingdom, WC2H 9JQ

13. Age

13.1. The services and products that we provide on our Sites are intended for those over 18 years of age only, and information contained on our Sites does not amount to an invitation to clients who are under 18 to buy any services or products. All transactions for the supply of services concluded through our Sites are governed by the Terms of Use.

14. Law and jurisdiction

14.1. Your use of our Sites and these Terms of Use are governed by the Laws of England and Wales whose courts have exclusive jurisdiction of any disputes that may arise under or in connection with the Terms of Use.

14.2. However, we retain the right to bring proceedings against you for breach of these Terms of Use in your country of residence or other relevant country.

15. Miscellaneous

15.1. Any failure by the Company to exercise any rights or enforce any of these Terms of Use shall not constitute a waiver of such rights or terms.

15.2. If any provision of these Terms of Use or their application in a particular circumstance is held to be invalid or unenforceable to any extent, the remainder of these Terms of Use, or the application of such provision in other circumstances, shall not be affected thereby, and each provision hereof shall be valid and enforced to the fullest extent permitted by law.

15.3. These Terms of Use constitute the entire agreement between you and the Company with regard to your use of our Sites, and any and all other written or oral agreements or understandings previously existing between you and the Company with respect to use of our Sites are hereby superseded and cancelled.

16. Your complaints

16.1. If you have a complaint, please contact us at [email protected] or Dojono Limited, 71-75 Shelton Street, London, Greater London, United Kingdom, WC2H 9JQ We will investigate your complaint. We will attempt to both resolve your complaint through investigation and to respond to you with the outcome.

16.2. We will acknowledge your complaint within five (5) working days of it being received by our complaints team. Your complaint will be handled by one of the complaints managers in the complaints team and they will issue you with an outcome of the investigation. We will attempt to both resolve your complaint through investigation and to respond to you with the outcome within four (4) weeks of receiving your complaint. If it looks as though our investigation may take longer than eight (8) weeks we will provide with an update on our progress. We will issue a final response letter within eight (8) weeks.

16.3. If you are not happy with our final response, you have the right to have your complaint dealt with by the Financial Ombudsman Service (“FOS”). To do so, you should contact FOS within 6 months of our final response to your complaint. You may write to FOS at the following address: The Financial Ombudsman Service, Exchange Service, London, E14 9SR.